Шановні клієнти Магазин тимчасово не працюєпросимо вибачення за незручності! З повагою команда Edumart

Мікроскоп, як обрати

Мікроскоп, як обрати

Сучасні мікроскопи для дітей відрізняються такими властивостями:

  • оснащені гарною оптикою і мають досить високу роздільну здатність,
  • не потребують зовнішнього підсвічування, тому що оснащені світлодіодами,
  • зазвичай сучасні мікроскопи є інтерактивними, тобто можуть бути підключені до комп'ютера і дозволяють в режимі реального часу розглядати об'єкт на моніторі і зберігати зображення у фото- або відео форматі.

Оскільки інтерактивні мікроскопи мають власне підсвічування, їм потрібне джерело енергії. У найдешевших моделей живлення здійснюється від комп'ютера через USB-кабель. Апарати дорожчі більш автономні і можуть працювати від батарейок або від акумуляторів, причому час роботи може досягати кількох годин. Є гібридні варіанти, що дозволяють використовувати або акумулятор або підключення до електромережі.

Найбільш бюджетні варіанти дають, як правило, збільшення близько x30 або x60. Навіть такого не великого ресурсу вистачить на те, щоб розглянути у збільшеному вигляді звичайні предмети: волосся, олівцевий грифель, папір тощо. Більш дорогі мікроскопи дозволяють змінювати збільшення в досить широких межах від 20 до 200, від 10 до 300, від 10 до 500. Є моделі, що дають і 900-, і 1000-кратне збільшення. Це досягається використанням змінних окулярів, або зміною об'єктивів.

Деякі виробники вказують два види збільшення оптичне та цифрове. Значним є оптичне збільшення, яке досягається за рахунок використання системи лінз в об'єктиві та окулярі і дозволяє розрізнити дрібніші деталі об'єкта. Цифрове збільшення це розтягуванні картинки.

Найбільш якісною є скляна оптика, як правило, вона характеризується таким параметром, як просвітлення.

Також в описі об'єктива може зустрітися визначення "ахроматичний" – позбавлення зображення мікроскопа від райдужної кромки.

Існують мікроскопи з автоматичним наведенням різкості. Є моделі з функцією автофокусу та ручним підстроюванням різкості. У деяких мікроскопах передбачено лише ручне фокусування.

Деякі моделі мікроскопів передбачають підключення до моніторів, що входить в конструкцію мікроскопа. Є види, що мають в комплекті веб-камеру. В продажу є веб-камери, що можна докупити і таким чином, укомплектувати практично будь-який мікроскоп.

Якщо ж мікроскоп забезпечений окуляром, слід оцінити кут його нахилу. У деяких моделей окуляр розташований вертикально, але набагато зручніше вести спостереження, коли він трохи нахилений. Деякі моделі мають 45-градусний кут нахилу окулярної трубки, крім того, можливе обертання окуляра в горизонтальній площині.

Варто звернути увагу і на комплекти мікропрепаратів, що є в продажу, які згодом, будуть дуже цікавим матеріалом для вивчення.